ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ

Дистанційне та домашнє навчання: як батькам організувати освітній процес

Дитина на домашньому або дистанційному навчанні? Щоб вона не перевтомлювалася та не втрачала мотивації, правильно організуйте освітній процес удома. Скористайтеся нашими порадами

Організуйте робочий простір

Щоб дитина могла зосередитися на завданнях, забезпечте її комфортним робочим місцем. Кімната, в якій вона буде навчатися, має добре провітрюватися. Усуньте чинники, що можуть відволікати, та сторонні шуми — вимкніть мобільний телефон, телевізор, намагайтеся голосно не розмовляти тощо.

Дотримуйтеся режиму дня

Для того щоб ефективно організувати освітній процес вдома, узгодьте розклад занять із режимом дня. Навіть якщо дитина не відвідує школу, їй варто продовжувати спати, їсти і гуляти у той самий час. Орієнтуйтеся на унікальність власної дитини. На дистанційному чи домашньому навчанні легше вибудувати гнучкий графік. Тож навчальні години можуть тривати більше або менше, залежно від віку та індивідуального темпу дитини. Пам’ятайте, що за комп’ютером складніше вчитися, тому перерва потрібна значно довша. Урок має тривати 35–40 хв, а перерва після нього — не менше 20 хв.

Складайте план занять на наступний день звечора і дотримуйтеся щодня однакових часових рамок.

ДО ТЕМИ:

Плануємо режим дня учня, який навчається вдома: на що звертати увагу

Чергуйте навчальну діяльність із відпочинком

Пам’ятайте: в кожної дитини є інерція. Є діти, які все роблять швидко — пишуть, читають тощо, але при цьому швидко втомлюються. Таким дітям складні завдання треба давати на початку, а після уроку робити з ними зарядку чи проводити фізкультхвилинку. Дітям, що повільно «вмикаються» в роботу, треба спершу давати легші завдання, а потім складніші.

Контролюйте, щоб дитина робила перерви. Учні початкових класів стомлюються за 10–15 хвилин, підлітки — приблизно за пів години. Навчання невеликими блоками допомагає мозку краще зрозуміти та зберегти інформацію. День не має бути безкінечним виконанням домашніх завдань. Додайте фізичної активності — це поліпшує кровообіг, активізує фізіологічні процеси, а відтак допомагає сприймати, відтворювати й опрацьовувати інформацію.

Спробуйте з дитиною поєднувати рух із розумовою діяльністю. Наприклад, доки дитина читає, вчить щось напам’ять — сидить спокійно і зосереджено, а коли повторює чи відповідає на запитання — рухається.

Важливо, щоб під час відпочинку дитина не перебувала перед монітором смартфона, планшета чи комп’ютера. Рекомендований час роботи з гаджетом для дітей 7–12 років — 1 година на добу, 12–16 років — 2 години на добу.

Контролюйте освітній процес

Визначте часові межі, коли ви займаєтеся своїми справами, а дитина — своїми. Це допоможе знайти оптимальний рівень контролю. Як результат — дитина одночасно і відчуває підтримку батьків, і стає самостійнішою.

Учень початкових класів потребує від дорослих значної допомоги, наприклад, увімкнути пристрій, увійти в застосунок, прочитати інструкції, вводити відповіді тощо. Допоможіть дитині структурувати підхід до навчання, тобто складіть з нею план дій. Навчіть її розбивати велике завдання на маленькі частини.

Підлітку запропонуйте робити нотатки, щоб ліпше засвоювати та запам’ятовувати інформацію. Зауважте: що старша дитина, то більше вона має займатися самостійно.

Із 7 чи 8 класу долучайтеся до занять підлітка лише за потреби. Він здатен самостійно опановувати матеріал, здавати тести та організовувати своє навчання.

Не забувайте перевіряти, як дитина засвоїла інформацію, наприклад, ставте запитання за темою. Критерії успішного опанування матеріалу — розуміння правил, точно виконані математичні операції, грамотне письмо тощо.

Мотивуйте дитину

Мотивація може бути зовнішньою та внутрішньою. Зовнішня — це заохочення, як-то дозвіл пограти на комп’ютері, сходити в парк тощо. Внутрішня — пізнавальний інтерес дитини. Найефективнішою, незалежно від того, вдома навчається дитина чи ходить до школи, є внутрішня. Щоб розвивати і підтримувати внутрішню мотивацію дитини, цікавитеся її навчанням, хваліть за досягнення, навчіть ділитися проблемами, що в неї виникають.

Пам’ятайте: ваші заохочення та уважність показують дитині, що ви пишаєтесь нею і її зусилля не залишаються непоміченими.

Позбудьтеся негативу

Налаштуйте дитину позитивно сприймати навчальний матеріал. Хай замість «Це складно для мене, я не люблю читати» вона скаже собі «Так, це складно, але я впораюся».

Немає коментарів:

Дописати коментар